Koalicja rozpoczęła kampanię

Liderzy Koalicji Europejskiej z naszego regionu podpisali deklarację programową rozpoczynając kampanię przed majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego.

W spotkaniu na oświęcimskim Rynku udział wzięli posłowie Dorota Niedziela i Marek Sowa oraz samorządowcy: Marcin Niedziela - starosta oświęcimski, Janusz Chwierut - prezydent Oświęcimia, Andrzej Saternus (burmistrz Chełmka) z Platformy Obywatelskiej, Paweł Kobielusz (wicestarosta oświęcimski) z Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Krzysztof Klęczar (burmistrz Kęt) z Polskiego Stronictwa Ludowego. Byli także obecni Józef Kała - szef lokalnych struktur PSL i Tadeusz Kuś z Komitetu Obrony Demokracji. Wszyscy wymienieni podpisali 10-punktową deklarację programową.

Zobacz galerię zdjęć z konferencji

Poseł Marek Sowa zaznaczył, że Koalicja Europejska powstała w wyniku porozumienia głównych sił opozycyjnych to po, aby Polska miała w Europie silną reprezentację. Z kolei poseł Dorota Niedziela, która jest kandydatem koalicji w majowych wyborach, podkreślała, że partie tworzące Koalicję łączą idee, dzięki którym wielokrotnie w ciągu ostatnich lat wspólnie organizowali wydarzenia na oświęcimskim Rynku.

Szef PO w powiecie oświęcimskim, a zarazem prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut mówił o dużej roli, jaką Unia Europejska odegrała w rozwoju polskich miast i wsi w ciągu ostatnich piętnastu lat. Z tego powodu ważne jest, aby do Parlamentu Europejskiego wybrać kompetentne osoby znające problemy lokalnych samorządów.

Przypomnijmy, że w wyborach do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na 26 maja, nasz region wchodzi w skład okręgu numer 10 obejmującego województwa małopolskie i świętokrzyskie. Będzie w nim wybieranych 5 eurodeputowanych.

Lokalnym kandydatem Koalicji Europejskiej będzie w tych wyborach posłanka Platformy Obywatelskiej Dorota Niedziela – kęczanka, była wiceminister środowiska, której przydzielono 7 miejsce na liście. Liderem listy będzie dotychczasowa eurodeputowana Róża Thun z Platformy Obywatelskiej, zaś na kolejnych miejscach znajdą się także: Adam Jarubas z PSL, Andrzej Szejna z SLD, Ewa Sufin-Jacquemart z Partii Zielonych, Bogusław Sonik z PO, Jagna Marczułajtis-Walczak z PO, Robert Wardzała z PO, Elżbieta Bińczycka z Partii Demokratów i Adam Cyrański z PO.

 


Lista wiadomości
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama